Projeden HaberlerProjeden Haberler

Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Alan Seçim Seminerinde

Tofaş Bursa Fabrikası ve Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanmış olan Okul-İşletme İşbirliği protokolü kapsamında, MESS Eğitim Vakfı ve Tofaş tarafından 10 Mayıs 2017 tarihinde Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde rehberlik semineri gerçekleştirildi.

Öğrencilere alan seçimi konusunda rehberlik amacıyla yapılan seminerde, MESS Eğitim Vakfı Genel Müdürü Dr. Necdet Kenar tarafından metal sektörü, Endüstri 4.0, ve akıllı fabrikalara dair bilgiler verildi. Metal sektöründe istihdam oranlarının sürekli arttığına, sektörün nitelikli işgücüne ihtiyacı olduğuna değinildi. Sanayi sektöründeki çalışma koşullarının Endüstri 4.0 ile dönüştüğünü belirten Dr. Necdet Kenar, kadınların da bu sektörde rahatlıkla çalışabileceğini vurguladı. TOFAŞ Yetenek Geliştirme Uzmanı Mehmet Navdar tarafından ise öğrencilere Tofaş işletmesinin tanıtımını yapıldı ve işletmenin istihdam sağladığı alanlardan bahsedildi.

Okulda TOFAŞ’ın bir laboratuvarı bulunuyor, öğrenim gören öğrenciler burs ve beceri eğitimleri ile işletme tarafından destekleniyor.