Projeden HaberlerProjeden Haberler

METAD Projesi kapsamında okul ve işletmeler ile 9 ilde 18 toplantı gerçekleştirildi

METAD Projesi kapsamında okul ve işletmeler ile 9 ilde 18 toplantı gerçekleştirildi. METAD Projesi’nde yeni eğitim öğretim yılı için çalışma takvimi oluşturuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)- Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü (MTEGM), MESS arasında imzalanan Sektör – Okul – İşletme İşbirliğinin Geliştirilmesine Yönelik Protokol ile MESS Eğitim Vakfı (MEV) tarafından yürütülen Mesleki Eğitime Tam Destek (METAD) Projesi kapsamında, okul ve işletmelerle gerçekleştirilen toplantılarda yeni döneme hazırlık yapıldı.

Mesleki eğitimin kalitesini arttırmak için geçen yıl başlatılan METAD Projesi kapsamında 18 işletme ve 21 okul ile imzalanan 23 işbirliği protokolü çerçevesinde MEV, 9 ilde 18 toplantı düzenledi. Ankara, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Sakarya ve Tekirdağ’da düzenlenen toplantılarda MEV tarafından hazırlanan METAD 2017 – 2018 Eylem Planı konuşuldu. Buna göre işgücü piyasası ve kariyer rehberliği, İŞKUR İşbirliği, Mentorluk Programı, öğrenci- öğretmen- yönetici eğitimleri, okul atölye şartlarının iyileştirilmesi, mesleki teknik eğitimin tanıtılması ve yaygınlaştırılması konularında işbirliği geliştirilmesi için mutabakat sağlandı.